Google Maps: Nawiguj i wyszukuj – Mapy Google online i offline

1
3802

 

Google Dla Firm - Google Maps - Aktualnosci

Około 60% powierzchni świata nie jest objęte dostępem do Internetu, a nawet tam, gdzie jest to możliwe, sygnał bywa zawodny. Oznacza to, że dla większości populacji niemożliwy jest szybki i łatwy dostęp do informacji. To ogromny problem, zwłaszcza że ludzie ze swej natury są istotami ciekawymi, a to oznacza, że się przemieszczają, podróżują i poznają świat wokół siebie. Google Maps wychodzi naprzeciw i chce pomóc ludziom na całym świecie znaleźć odpowiednie wskazówki i dotrzeć do celu – nawet jeśli akurat nie ma dostępu do sieci.

Pobierz Mapy Google na telefon

Teraz możliwe jest pobranie całej zawartości Google Maps na telefon, dzięki czemu nie mając dostępu do sieci, bez względu na to czy to droga na odludziu czy garaż podziemny, aplikacja nadal będzie działać płynnie. Podczas, gdy wcześniej możliwe było tylko zobaczenie powierzchni mapy offline, teraz można uruchomić nawigację, wyszukiwać konkretne miejsca i informacje o nich, takie jak godziny pracy czy dane teleadresowe, a także oceny użytkowników.

Możesz pobrać widoczny na ekranie obszar podczas wyszukiwania miasta, powiatu lub kraju poprzez kliknięcie przycisku „Pobierz” w menu Google Maps. Po pobraniu obszaru, aplikacja automatycznie przejdzie do trybu offline, gdy wykryje, że użytkownik znajduje się w danym miejscu.  To przydatna funkcjonalność w sytuacji, gdy połączenie z siecią jest słabe i często się zrywa lub nie ma go w ogóle. Gdy połączenie z Internetem będzie przywrócone, Google Maps wskoczy z powrotem na tryb online, dzięki czemu będzie możliwy dostęp do stu procent funkcjonalności, jak na przykład do natężenia ruchu na trasie w danym momencie.

Domyślne ustawienia będą skonfigurowane tak, by obszary pobierały się tylko, gdy urządzenie będzie połączone przez Wi-Fi, by uniknąć wysokich opłat za pobieranie danych.

Nowe funkcje i możliwości zostały pokazane po raz pierwszy podczas Google I/O w maju tego roku. Dziś możemy mówić o stopniowym rozwoju tych ulepszeń tak, by były one kompatybilne z Google Maps na systemie Android, a później także na iOS. Z biegiem czas będziemy wdrażać nowe funkcje w trybie offline, aby pomóc użytkownikom znaleźć drogę, nawet w sytuacji, gdy nie mają dostępu do sieci.

Tutaj możecie przeczytać dokładne informacje jak pobrać i używać obszarów offline.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here