Google zamyka API dotyczące autouzupełniania

0
1473

SEO-i-SEM-newsy

Google poinformował, że 10 sierpnia 2015 roku zamknie API dotyczące auto-uzupełniania.

Jak powiedzieli przedstawiciele Google’a API nie miało żadnych ograniczeń i było używane w dwojaki sposób – jako funkcjonalna część wyszukiwarki wspomagająca wyszukiwanie oraz jako kompletnie bezużyteczne narzędzie.

Co za tym idzie API auto-uzupełniania nie przynosi znaczących korzyści użytkownikom poza parowaniem z wyszukiwaniem w Google.

Jak napisał Peter Chiu z Google:

W interesie utrzymania integralności auto-uzupełniania w ramach wyszukiwarki będziemy ograniczać nieautoryzowany dostęp do niepublikowanej API auto-uzupełniania od 10 sierpnia 2015 roku. Chcemy zapewnić, że auto-uzupełnianie pozostanie w pierwotnej formie jako narzędzie dla użytkowników ściśle powiązane z wyszukiwarką. Wierzymy w to, że służy ono poprawie jakości tej usługi.

Dla webmasterów i deweloperów, którzy chcą nadal korzystać z usługi auto-uzupełniania dla ich stron, mamy alternatywę – Google Custom Search Engine (CSE). Funkcja ta pozwala na połączenie auto-uzupełniania dotyczącego stron z auto-uzupełnianiem wyszukiwania. Każdy kto już teraz korzysta z naszego CSE nie odczuje tej zmiany. Dla innych, korzystających z nieoficjalnych API, którzy chcą nadal korzystać z auto-uzupełniania po 10 sierpnia 2015 roku, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zalogowania się do CSE.

Google wierzy również, że wiele narzędzi SEM i narzędzi dotyczących słów kluczowych, użyje CSE do generowania nowych fraz. Może to mieć wpływ na niektóre z używanych przez użytkowników narzędzi.

Źródło: http://searchengineland.com/google-to-shut-down-autocomplete-api-on-august-10th-226131
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzy to kolejny podział usług Google?
Następny artykułNowa aplikacja Google Translate w akcji!
Kamil Kanigowski
Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here