Nowa, odchudzona wersja Messengera!

0
337

Facebook zapowiedział wdrożenie dla swoich użytkowników nowej wersji Messengera na system iOS. Biorąc pod uwagę częste zmiany i udoskonalenia wprowadzane przez inżynierów Facebook’a, jak np. tryb ciemny w aplikacji,  nie byłby to może jakiś szczególnie wielki news, gdyby nie fakt, że nowa wersja Messengera, którą już za kilka tygodni cieszyć się będą mogli użytkownicy, przejdzie na dość restrykcyjną dietę. Oznacza to, że kod aplikacji zostanie uszczuplony aż o 84% – z ponad 1,7 miliona linijek kodu do 360 000.

Co się zmieni?

Aplikacja w nowej wersji na pewno bardzo dużo zyska, a tym samym zyska sam użytkownik. Messenger będzie lżejszy, dzięki czemu zajmować będzie prawie cztery razy mniej miejsca w pamięci. Mniejsza waga to dwukrotnie szybszy czas ładowania oraz bardziej usprawnione korzystanie z niej. To nie wszystko, bo oprócz parametrów technicznych, Messenger w nowej wersji będzie też łatwiejszy w obsłudze dzięki ujednoliconemu wyglądowi listy kontaktów.

Odchudzony Messenger to głęboki ukłon w kierunku wszystkich użytkowników, wykorzystujących aplikację do celów prywatnych, lecz także dla firm, które traktują Messenger jako sposób na komunikację z potencjalnymi klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here