Penguin Double-Take – Kolejna aktualizacja w Google

1
1684

Algorytm wyszukiwarki Google - zmiany!Kolejny raz mamy do czynienia z bardzo dużą aktualizacją w wyszukiwarce Google. Tym razem nosi ona nieoficjalną nazwę „Penguin Double-Take„. Mówiąc krótko, Google kolejny raz spojrzał na wyniki wyszukiwania i uznał, że pora je zmienić… ponownie. Co to oznacza dla nas? otóż to, że Google w dalszym ciągu wprowadza zmiany w swojej wyszukiwarce, zmieniając przy tym wyniki wyszukiwania na naszych oczach, przez co możemy obserwować znaczne fluktuacje chociażby w pozycjach.Zmiany w pozycjach

Ostatni raz tak częste zmiany (co kilka-kilkanaście godzin) miały miejsce w 2004 roku i co ciekawe również w okresie przed świątecznym.
Pingwin Double-Take - wykres zmian algorytmu
Jak widać na zdjęciu powyżej na dzień dzisiejszy poziom zmian w wyniku algorytmu jest bardzo duży i wynosi 3,07 punktów w skali 5 punktowej. Dodatkowo każdy „żółty dzień” oznacza widoczne zmiany w wyszukiwarce.
Na tą chwilę Google testuje nowe rozwiązania, a co z nich wyniknie będziemy mogli zaobserwować dopiero po ich zakończeniu. Czym są spowodowane te zmiany? Niestety stanowisko przedstawicieli Google nie jest jeszcze znane i poza oficjalną informacją o tym, że aktualizacja pingwina dalej trwa, nie informują nas o kolejnych krokach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here