Usuwanie informacji z Google

1
2035

Social-media-news-CS Group-Blog

Możesz zwrócić się do Google z prośbą usunięcie z wyników wyszukiwania Google informacji poufnych (np. numeru rachunku bankowego czy obrazu przedstawiającego Twój odręczny podpis).

Jakie informacje są usuwane przez Google

Zapoznaj się z zasadami usuwania treści, by dowiedzieć się, jakie informacje zostaną usunięte przez Google.

Jeśli chcesz usunąć zdjęcie, link do profilu lub stronę internetową z wyników wyszukiwania Google, zazwyczaj musisz się skontaktować z właścicielem strony (webmasterem) i poprosić go o usunięcie tych informacji.

Zasady usuwania treści

Usunięcia ze względów prawnych

Z wyników wyszukiwania usuwane są treści, które zawierają:

 • materiały wizualne związane z wykorzystywaniem seksualnym dzieci.
 • Możesz też usuwać je w odpowiedzi na właściwe wnioski prawne takie jak zawiadomienia o naruszeniu praw autorskich zgodne z ustawą Digital Millennium Copyright Act.

Dane osobowe

Z wyników wyszukiwania Google można usuwać niektóre rodzaje poufnych danych osobowych.

Informacje, które można usunąć

 • Krajowe numery identyfikacyjne – takie jak amerykański numer ubezpieczenia społecznego, argentyński indywidualny numer identyfikacji podatkowej, brazylijski Cadastro de pessoas Físicas, koreański numer rejestracyjny obywatela, chińska karta identyfikacyjna obywatela itd.
 • Numery kont bankowych
 • Numery kart kredytowych
 • Zdjęcia podpisów
 • Zdjęcia prezentujące nagość lub mające charakter jednoznacznie seksualny, które zostały przesłane lub udostępnione bez zgody przedstawionych osób

Informacje, których zazwyczaj Google nie usuwa

 • Data urodzenia
 • Adresy
 • Numery telefonów

W jaki sposób określana jest możliwość usuwania informacji osobistych?

Aby zdecydować, czy w przypadku danych informacji osobistych istnieje dużo ryzyko, że zostaną wykorzystane do kradzieży tożsamości, nadużyć finansowych i innych, Google zadaje pytania:

 • Czy jest to numer identyfikacyjny przyznany przez organ administracji państwowej?
 • Czy dane informacje są poufne czy dostępne publicznie?
 • Czy konkretne dane można wykorzystać do przeprowadzenia typowych transakcji finansowych?
 • Czy tych danych można użyć do zdobycia dodatkowych informacji o konkretnej osobie, które umożliwiają nadużycia finansowe lub kradzież tożsamości?
 • Czy jest to udostępnione bez zgody zdjęcie albo film, który prezentuje nagość lub ma charakter jednoznacznie seksualny i pozwala zidentyfikować przedstawione osoby?

Każdy przypadek analizowany jest oddzielnie i dopiero wtedy Google decyduje o zastosowaniu tej zasady. Jeśli stwierdzą, że prośba dotyczy usunięcia z wyników wyszukiwania danych innych niż osobowe, zostanie odrzucona.

Uwaga: zazwyczaj nie usuwa się informacji, które można znaleźć na oficjalnych stronach organów państwowych, bo są one publicznie dostępne.

Dlaczego należy skontaktować się z webmasterem?

Nawet jeśli Google usunie ze swoich wyników wyszukiwania stronę lub obraz, witryna, która je zawiera, będzie nadal istnieć i wciąż będzie można ją znaleźć w innych wyszukiwarkach, bezpośrednio wpisując jej URL lub przez udostępnianie w mediach społecznościowych. Dlatego najlepiej skontaktować się z webmasterem, który może całkowicie usunąć określoną witrynę.

Wyświetlanie zdjęcia lub informacji w wynikach wyszukiwania Google oznacza jedynie, że istnieją one w internecie, a nie że Google w jakikolwiek sposób je poleca.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułA czy Ty znasz już Google Fit?
Następny artykułSpołeczności w Google Plus
Kamil Kanigowski
Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

1 KOMENTARZ

 1. Brakuje mi bardzo ważnej informacji w tym wpisie (który i tak jest jednym z lepszych na ten temat jaki dzisiaj znalazłem w internecie), ile czasu czeka się na odpowiedź od Google? Bardzo potrzebuję takiej informacji, pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here