Jak naprawić zaatakowaną witrynę? cz.1

7
2790

człowiek haker atakuje bezbronne strony www :(
Jeśli Twoja witryna została zaatakowana przez hakerów, proces jej odzyskiwania zacznij od obejrzenia filmu z wprowadzeniem. Wszystkim właścicielom witryn, którzy nie mają doświadczenia w ich zabezpieczaniu, zalecamy wykonanie poniżej przedstawionych czynności.

W filmie zostało wyjaśnione:

 • Jak i dlaczego witryny padają ofiarą hakerów.
 • Na czym polega proces, który pozwala odzyskać zaatakowaną witrynę i usunąć ostrzeżenie Google.
 • Ile trwa odzyskiwanie w zależności od rozmiaru szkód i umiejętności technicznych administratora.
 • Jakie masz możliwości:
  • Zrobić wszystko samodzielnie.
  • Skorzystać z pomocy specjalistów.

Na tym etapie dowiesz się, jak i dlaczego hakerzy atakują witryny oraz jakie są dostępne opcje odzyskiwania.

Skontaktuj się z firmą hostingową i uzyskaj pomoc innych osób

Czego potrzebujesz:

 • Możliwość skontaktowania się z firmą hostingową

Kolejne działania:

 1. Poinformuj firmę hostingową, że Twoja witryna została przejęta.Firma hostingowa może sprawdzić, czy jej inni klienci nie padli ofiarą takiego samego ataku, oraz pomóc w odzyskaniu witryny. Według ankiety przeprowadzonej w 2012 roku przez StopBadware 60% osób, które poprosiły swoją firmę hostingową o pomoc, otrzymały ją.
 2. Znajdź wiarygodne zasoby i pomocne społeczności online. Zastanów się, do kogo możesz zwrócić się o pomoc w razie problemów podczas odzyskiwania witryny. Zapoznaj się z informacjami dostępnymi w witrynie Pomoc dla webmasterów stron zaatakowanych przez hakerów oraz w systemie pomocy firmy hostingowej, wyszukaj i przeczytaj przydatne odpowiedzi na forach dyskusyjnych. Możesz też opublikować tam swoje pytania.
 3. Zastanów się, czy nie poprosić o pomoc zaufanego specjalisty od zabezpieczeń.Jeśli nie czujesz się na siłach, by samodzielnie odzyskać witrynę, skorzystaj z tych możliwości:
  • Zdobądź wskazówki od cenionych osób z uznanych społeczności online.
  • Przenieś swoją witrynę do firmy hostingowej specjalizującej się w odzyskiwaniu witryn, która może odzyskać ją podczas przenoszenia.
Źródło: https://developers.google.com/webmasters/hacked/
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł100 dni Campus Warsaw za nami
Następny artykułJak naprawić zaatakowaną witrynę? cz.2
Kamil Kanigowski
Pasjonat optymalizacji stron internetowych od 2010 roku. Obecnie zajmujący stanowisko specjalisty SEO w jednej z największych agencji interaktywnych w Warszawie. Aktywnie optymalizuje duże oraz mniejsze serwisy internetowe wykorzystując całą wiedzę oraz zdobyte doświadczenie. Entuzjasta Wordpressa oraz afiliacji.

7 KOMENTARZE

 1. Chyba sobie jaja robicie takim wpisem ? To ma być informacja pomagająca w rozwiązaniu problemu ? Kolejny wpis tylko by było widać, że coś się dzieje tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here