Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

1
2429

Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży, aby pomóc użytkownikom znaleźć loty i hotele w najlepszych cenach, a dzięki temu trzymać się podczas dokonywania rezerwacji wyznaczonego budżetu. Jeśli wiecie, że wkrótce chcecie wyjechać na wakacje, ale absolutnie nie możecie wydać więcej niż załóżmy 1 500 zł na loty i hotel, wyszukiwarka Google pomoże Wam trzymać się ustalonego limitu, a Wasz budżet na tym nie ucierpi.

Najlepsze ceny lotów w Google Flights

Serwis Google Loty wyświetla użytkownikom informację o cenie dla większości kierunków podróży, pokazując jednocześnie czy one są wysokie, średnie czy niskie.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyAby przetestować tę funkcję, przejdźcie do Google Loty i wpiszcie w polu „Skąd lecisz?” miasto, z którego planujecie rozpocząć podróż.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

W następnym kroku, wyszukiwarka zaproponuje najlepsze ceny na różnych kierunkach i pomoże wyszukać destynację wakacyjną, która wpisze się nie tylko w Wasze gusta, lecz także w określony budżet.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróży

Jeżeli lista kierunków jest gotowa, należy wybrać konkretne daty, które najbardziej Wam pasują albo skorzystać z opcji: „Elastyczne daty”, aby zobaczyć oferty specjalne poszczególnych linii lotniczych.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyNastępnie, za pomocą suwaka cen, można ustawić maksymalny limit cenowy i zobaczyć wszystkie dostępne opcje właśnie w tym pułapie. Taka funkcja dostępna tylko w wersji desktopowej serwisu.

Podobnie jak serwis Hopper, Google Loty używa danych historycznych, aby zasugerować, czy teraz jest dobry czas na rezerwację lotu. Na podstawie dostępnych informacji o cenach, system również wskaże prognozę, czy bieżąca cena nie spadnie albo czy wkrótce nie wzrośnie. Poprzednio, ta funkcja była dostępna tylko podczas rezerwacji lotów w okolicach sezonu wakacyjnego. Dodatkowo, Google Loty pozwala teraz wybrać opcję sprawdzania tylko takich taryf, w których bagaż podręczny jest już wliczony w cenę.

Najlepsze oferty noclegowe w Google Hotels

Serwis Google Hotels pomoże Wam filtrować noclegi podczas planowania podróży i wybrać ofertę, która najbardziej przypadnie Wam do gustu.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyWyszukując idealne miejsce na wakacje czy krótką wycieczkę, można teraz skorzystać z dodatkowego filtru „Tylko oferty specjalne”, aby wyróżnić hotele, w których cena w wybranym okresie jest niższa niż zwykle.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyPo wybraniu hotelu, można obejrzeć jego prezentację, wyświetlając rozszerzoną stronę ze zdjęciami, cenami, opiniami i dodatkowymi szczegółami.Jeszcze lepsze ceny lotów i hoteli, czyli jak Google zaktualizował serwis wyszukiwania podróżyWcześniej Google tylko Was informował, że udało Wam się trafić na dobrą ofertę, natomiast obecnie można wyszukiwać nocleg pośród najlepszych ofert specjalnych.

Wiadomo, że Google nie jest pierwszym serwisem, oferującym wyszukiwanie atrakcyjnych ofert lotniczych i hotelowych. Nie jest też pierwszą platformą, która pozwala użytkownikom ustawić limit czy użyć dodatkowych filtrów. W ciągu ostatnich dwóch lat np. serwis KAYAK również umożliwił użytkownikom wyszukiwanie miejsc docelowych na podstawie początkowego lotniska, budżetu, terminu wakacji itp. Takich serwisów jest mnóstwo i każdy jest na swój sposób wygodny podczas planowania podróży i sprawdzi się zależnie od okoliczności.

 

Źródło: https://www.searchenginejournal.com/google-updates-travel-searches-to-help-users-find-budget-friendly-options/297069/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here